دوره ویولن

دوره ویولن

تمام کلاس های این ماه

این نمونه متن برای گذاشتن در نوشته است.

تاریخ زمان مدت زمان کلاس ها استاد قیمت رزرواسیون

دوره ویولن

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

ساختار کلاس ویولن صدای مهرورزان

در کلاس ویولن صدای آموزشگاه مهرورزان تمام سعی ما این است تا با استفاده از امکانات و روش های نوین و کارآمد آموزشی همه آنچه را که برای تبدیل شدن به یک نوازنده ویلن خوب لازم است در اختیار شما بگذاریم.

چه کسانی می توانند در این دوره شرکت کنند؟

  • افرادی که هیچ گونه آشنایی قبلی با ویولن ندارند.
  • افرادی که سابقه کوتاه یا بلند مدت در یادگیری ویولن داشته اند.

سن: از ۹ سال به بالا امکان استفاده از کلاس ها را دارند هر چند برای هر مقطع سنی برنامه آموزشی متناسب با آن سن تدریس خواهد شد. (در موارد خاص با تشخیص معلم از ۷ یا ۸ سال)

محتوای آموزشی دوره ویولن:

کل دوره آموزشی ، به سه دوره مقدماتی و متوسطه و پیشرفته و در دو سبک ایرانی و کلاسیک (برای آشنایی با این دو سبک به مقاله مربوطه مراجعه کنید)تقسیم شده است.  هدف اصلی این دوره در نخستین گام حفظ و افزایش علاقه و انگیزه لازم برای ادامه مراحل آتی و ایجاد پایه های درست و محکم نوازندگی است  تا با تکیه به این پایه ها  بتوانید  دوره های پیشرفته تر را براحتی بگذرانید .  با توجه به ماهیت ساز ویولن دانستن این نکته ضروریست توانایی نواختن قطعات و آهنگ های مورد علاقه تان بعد از طی مقدمات لازم بدست خواهد آمد. (برای توضیح مراحل آموزشی ویلن و تفاوت آن با مراحل یادگیری سایر سازها به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید).

 

هفته ویولن آموزشگاه موسیقی صدای مهرورزان

محتوای آموزشی کلاس ویولن صدای مهرورزان

در ادامه و در مراحل بعد قادر خواهید بود ملودی های آشنا و زیبای موسیقی را بنوازید و از طریق تمارین و اتودهای مربوطه قدرت تکنیکی خود را ارتقا دهید و قادر به اجرای قطعات پیشرفته تر خواهید شد. اما در نهایت باید بدانید که با توجه به ماهیت ساز ویلن برخلاف برخی سازها در آغاز یادگیری نیاز به صبر و پیگیری بیشتری دارید در دوره های ویلن سعی کرده هایم با روش آموزشی جذاب و هدفمند متناسب برای سنین مختلف دشواری های راه را کاهش داده تا بتوانید از یادگیری خود و زیبایی های موسیقی لذت ببرید.در مراحل متوسطه به بعد شما با مهارت های تکنیکی ظریفتر و پیچیده تر و همچنین قطعات بزرگان موسیقی کلاسیک با دنیای رنگارنگ و وسیع موسیقی کلاسیک آشنا می شوید  همچنین برای نواختن ویلن بسبک ایرانی روش آموزشی و محتوای آموزشی خاص این دوره تدوین و طراحی شده که برای علاقمندان به این سبک ارایه خواهد شد. برای افراد دارای سابقه یادگیری قبلی بعد از مصاحبه و تعیین سطح طبق برنامه آموزشی معیین می توانند آموزششان را از سر بگیرند.

 

 

 

 

ویولن ساز زهی و آرشه‌ای است. این ساز کوچک‌ترین عضو سازهای زهی-آرشه‌ای است. اصالت این ساز به کشور ایتالیا بر می‌گردد. برای نواختن معمولاً روی شانه چپ قرار می‌گیرد و با آرشه که در دست راست نوازنده است نواخته می‌شود. کوک سیم‌های ویولن از زیر به بم به ترتیب: می (سیم اول)، لا (سیم دوم)، ر (سیم سوم)، سل (سیم چهارم). اصوات سیم‌های مجاور نسبت به یکدیگر فاصله پنجم درست را تشکیل می‌دهند. در این وسعت صدا ویولن قادر است تمام فواصل کروماتیک و کوچک‌تر از آن را اجرا نماید از معروفترین نوازندگان این ساز می‌توان به آنتونیو ویوالدی و نیکولو پاگانینیآهنگساز و نوازنده معروف ایتالیایی اشاره کرد.