ویژگی‌هایی که یک آموزشگاه موسیقی باید داشته باشد.

اردیبهشت / ۰۴

ویژگی‌هایی که یک آموزشگاه موسیقی باید داشته باشد.

/

فرقی نمی‌کند که می‌خواهید فرزند خود را در یک آموزشگاه موسیقی خوب ثبت نام کنید یا خودتان قصد یادگیری موسیقی دارید. شما به هر حال دنبال یک آموزشگاه موسیقی خوب می‌گردید. آموزشگاه موسیقی که تمام نیازهایتان را برطرف کند و شما را به هدفی که می‌خواهید برساند.

اما برای اینکه کیفیت یک آموزشگاه موسیقی را تشخیص دهید، باید اطلاعات خاصی داشته باشید. اطلاعاتی که به شما در انتخاب یک مکان مناسب کمک کند. اگر می‌خواهید برای فرزند خود اقدام کنید، این حساسیت دو چندان خواهد شد. چون باید علاوه بر تجهیزات و فضای آموزشگاه، به فرهنگ حاضر در‌ آموزشگاه نیز دقت داشته باشید.

به طور کلی هر آموزشگاه بخش‌ها و ویژگی‌های مختلفی دارد. بخش‌هایی که از آن محیط، یک برند می‌سازد و به شما در تصمیم‌گیری  کمک خواهد کرد. اما این ویژگی‌ها چیست؟ این بخش‌ها شامل چه مواردی می‌شوند؟ از کجا بفهمیم که آیا  یک آموزشگاه موسیقی، کیفیت کافی برای آموزش را دارد یا نه؟‌

وقتی شما با برخی تجهیزات و ویژگی‌ها آشنا نباشید، طبیعتا ممکن است فریب تبلیغات را بخورید و پولتان را در جای نامناسبی خرج نمایید.

در این مقاله، آموزشگاه موسیقی مهرورزان قرار است به شما نکات بسیار مفیدی در ارتباط با یک آموزشگاه موسیقی خوب آموزش دهد. شما در این مقاله یاد می‌گیرید که یک آموزشگاه موسیقی،  علاوه بر کیفیت در نکات آموزشی باید دارای چه المنت‌هایی باشد. آیا این المنت‌ها فقط شامل تجهیزات است یا جنبه‌های دیگری را نیز در دل خود جای داده است؟ به خواندن ادامه دهید تا با تمام این موارد آشنا شوید.

فرهنگ آموزشگاه: مهم و حیاتی

فرهنگ واقع در محیط، از عناصر مهم یک آموزشگاه موسیقی است. اگر فرهنگ آموزشگاه با اخلاقیات شما و تربیت فرزندتان مطابقت ندارد، احتمالاً مناسب نخواهد بود! البته فرهنگ فقط شامل اخلاقیات نمی‌شود. وجود محیطی پرانرژی و سازنده در آموزشگاه نیز جزئی از فرهنگ آن است.

آموزشگاه موسیقی مهرورزان، نه تنها آموزش موسیقی را به نحو احسن اجرا می‌کند، بلکه به فرهنگ واقع در محیط و تربیت شخصیت هنرآموزان نیز توجهی جدی دارد. ما به عنوان جامعه‌ای کوچک از اساتید، هنرآموزان و حامیان جمع شده‌ایم تا همگی به پرورش موسیقی و رشد شخصیتی کمک کنیم.

ما اعتقاد داریم که این روح هنرآموزان است که آن‌ها را در زیبایی‌های موسیقی غوطه ور می‌کند و به سمت موفقیت پیش می‌برد. یک آموزشگاه موسیقی خوب، باید علاوه بر آموزش موسیقی، روی روح، شخصیت، اعتماد به نفس و موفقیت هنرآموز تمرکز کند.

واحد‌های آموزشی در آموزشگاه را بشناسید.

بدیهی است که نوع درس‌ها نیز کیفیت آموزشگاه موسیقی را مشخص می‌کند. شما باید با واحد‌های درسی ارائه شده توسط آموزشگاه آشنا شوید تا بتوانید راجع به کیفیت آموزشی، تصمیم بگیرید. برای مثال، در آموزشگاه موسیقی مهرورزان درس‌های مختلفی ارائه می‌شود که شما می‌توانید از طریق سایت آموزشگاه، آن‌ها را پیدا کنید. به طور کلی، در آموزشگاه موسیقی مهرورزان دوره‌هایی چون موسیقی کودک، موسیقی سنتی، موسیقی پاپ و کلاسیک، آواز سنتی، آواز پاپ و صداسازی و … آموزش داده می‌شود. به این ترتیب شما می‌توانید مطابق سطح خود، کلاس خوبی انتخاب کنید.

 آدرس آموزشگاه

بالاخره باید با این حقیقت رو‌به‌رو شویم! اگر می‌خواهید در یک آموزشگاه موسیقی خوب ثبت نام کنید، باید مسیر و کرایه‌ها را نیز در نظر بگیرید! قرار نیست نصف روز را در راه سپری کنید! خصوصا که قرار است تجهیزات سنگینی را با خود حمل نمایید.

البته این روزها با وجود ویروس کرونا، همه جا تعطیل شده‌ است. پس آموزشگاه موسیقی مهرورزان، کلاس‌ها را درست در منزل شما برپا می‌کند! آن هم با رعایت تمام اصول بهداشتی. فقط کافی است که در کلاس‌های آنلاین این مجموعه شرکت کنید تا از طریق کامپیوتر،‌ به همراه فرزندتان موسیقی یاد بگیریدJ

 اساتید آموزشگاه موسیقی

مشخصا معلم‌ها و اساتید، رکن اصلی یک آموزشگاه موسیقی را مشخص می‌کنند. شما باید رزومه‌ی اساتید را چک کنید و حتی قطعه‌هایی که نواخته را گوش دهید. به این ترتیب کیفیت آموزشی در آموزشگاه مشخص خواهد شد. به یاد داشته باشید که هر چه مربی باتجربه‌تر باشد، آموزش موسیقی بهتر و روان‌تر صورت می‌گیرد.

شما از طریق این لینک می‌توانید به رزومه‌ی مربوط به اساتید آموزشگاه موسیقی مهرورزان پی ببرید. با کلیک روی اسم هر استاد، با رزومه‌ی آن‌ها، جوایزی که تا کنون به دست آورده‌اند و آلبوم موسیقی آن‌ها آشنا خواهید شد.

آموزشگاه موسیقی

هنرآموزان

به طیف هنرآموزانی که در آموزشگاه شرکت می‌کنند، دقت کنید. اگر در آموزشگاه مورد نظر، از کودک تا بزرگسال همگی رفت و آمد دارند، پس مطمئنا این آموزشگاه، موسیقی را با کیفیت خوبی کنترل می‌کنند. سعی کنید  با آن‌ها صحبت کنید و نظرشان را راجع به کیفیت  آموزشی و تجهیزات بپرسید. نظرات آن‌ها تا حد زیادی به شما کمک خواهند کرد.

تجربیات مثبت هنرآموزان می‌تواند شاخص قدرتمندی برای تایین کیفیت یک آموزشگاه موسیقی باشد. راجع به مهارت‌ها و تجربیاتی که به دست آورده‌اند، سوال بپرسید. این تجارب می‌تواند به شما کمک کند که آیا آموزشگاه با سبک و اهداف شخصی شما هماهنگ است یا خیر.

نحوه‌ی آموزش در آموزشگاه

یک آموزشگاه موسیقی خوب، هنرجوها را به یک سبک خاص محدود نمی‌کند. اساتید باید هنرجوها را با سایر سبک‌ها نیز آشنا کنند و راجع به فرهنگ موسیقی جهانی نیز صحبت کنند. یک آموزشگاه موسیقی خوب، بلندپروازی و انگیزه را به خوبی در دل هنرجو زنده می‌کند.

هنرجو در کنار موسیقی، یاد می‌گیرد که اکنون در سطح جهان، از چه استعداد و هنری برخوردار است و با این هنر، چه کارهایی می‌تواند انجام دهد. کوچک‌ترین مثالی که در این مورد می‌توان زد، تدریس خصوصی این ساز در هرجایی از دنیا است. اگر هنرجو روزی قصد مهاجرت تحصیلی داشته باشد، می‌تواند با هنر خاص خودش، به راحتی پول دربیاورد و درس بخواند.

این وظیفه‌ی استاد یک آموزشگاه موسیقی است که چشم هنرجو را به دنیای اطرافش بازتر کند. به قول برایان کول، رئیس یکی از بزرگ‌ترین آموزشگاه‌های موسیقی، خیلی مهم است که به صنعت موسیقی به شکل یک اکوسیستم کلی نگاه شود. بعد از آموزش هنر موسیقی، این وظیفه‌ی اساتید است که آن‌ها را با جنبه‌های تجاری آن نیز آشنا سازند.

علاوه بر این، یک آموزشگاه موسیقی خوب، هنرجو را خلاق بار می‌آورد. استادی که به هنرجو موسیقی یاد می‌دهد، باید آنقدر در آموزش او حرفه‌ای عمل کند که هنرجو در خلق سبک مخصوص به خودش، کوشا باشد. هرچه این آموزش، خلاقانه‌تر پیش برود، ارتباط هنرجو با موسیقی قوی‌تر خواهد شد. پس در این مسیر، با اهداف بزرگتر و ذهنی روشن‌تر پیش خواهد رفت.

 مقایسه‌ی اهداف آموزشگاه با اهداف شخصی خودتان

شما یا فرزندتان، موسیقی را به چه علتی یاد می‌گیرید؟ قرار است از آن چه بهره‌ای ببرید؟ آیا صرفا آن را جهت سرگرمی یاد می‌گیرید، یا به مدرک آن نیاز دارید؟ آیا محیط‌های آکادمیک را ترجیح می‌دهید یا حضور یک محیط خلاق، شاد و پویا برایتان مهم‌تر است؟

با توجه به این اهداف می‌توانید آموزشگاه موسیقی مناسبی را انتخاب کنید. آموزشگاهی که اعتبار مدارک صادره از آن، آینده و اهداف شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اجازه دهید این مورد را با یک مثال توضیح دهیم.

برای مثال، برخی از هنرآموزان ممکن است به دنبال یک محیط خلاقانه جهت یادگیری موسیقی باشند. برخی دیگر ممکن است با هدف ایجاد شغل سمت موسیقی بروند. پس به دوره‌های جدی‌تر و آکادمیک‌تری نیاز دارند. همه چیز به تصمیم شما و فرزندتان بستگی دارد.

اهداف آموزشگاه‌ موسیقی مهرورزان

آموزشگاه موسیقی مهرورزان تمام تمرکز خود را برای آموزش هدفمند و موثر موسیقی صرف می‌کند. از این رو، همیشه بهترین‌ها را برای آموزش به شما انتخاب می‌کند. این آموزشگاه با به کارگیری اساتید حرفه‌ای و باتجربه، سعی در جلب رضایت هنرآموز دارد. اساتیدی که علاوه بر تخصص در رشته‌ی موسیقی، در روانشناسی نیز زبان زد هستند. کسانی که هم به شما موسیقی یاد می‌دهند، هم در رشد شخصیت شما کمک خواهند کرد.

در این آموزشگاه، شما فقط قرار نیست موسیقی یاد بگیرید. جامعه‌ی کوچکی که در مهرورزان فعالیت می‌کند، شما را با اهمیت و کیفیت موسیقی آشنا می‌کند. در حقیقت، انگیزه‌ی یادگیری بیشتر و پیشروی در این مسیر را در دل شما بیدار می‌کند. استعدادهای شما در هنر موسیقی را شکوفا می‌کند و با ایجاد فضایی فوق‌العاده جهت یادگیری موسیقی، یک پیوند ناگسستنی بین هنرجو و موسیقی برقرار خواهد کرد.

دسته بندی ها:مقالات