قیمت ویولن

آذر / ۰۳

قیمت ویولن

/

ویولن از جمله آلات موسیقی است که به دلیل موسیقی روح‌نوازی که تولید می‌کند، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. از میان هنرجویانی که قصد یادگیری یک ساز را دارند، تعداد بسیاری مایل به یادگیری ویولن هستند. اگر شما نیز قصد یادگیری آن را دارید و می‌خواهید یک نمونه از آن را بخرید، باید از قیمت آن با خبر باشید. ما در این مقاله قیمت ویولن و عواملی که بر آن تاثیر گذار است را برای شما بیان می‌کنیم.

قیمت ویولن چقدر است؟

اگر به فروشگاه آلات موسیقی مراجعه کنید، انواع ویولن‌ها که هر یک قیمت متفاوتی دارند را مشاهده خواهید کرد. تفاوت قیمت ویولن ها به دلیل اختلاف این محصولات در ویژگی‌ها و امکاناتشان است؛ به عنوان مثال جنس چوبی که در تولید ویولن مورد استفاده قرار گرفته، می‌تواند قیمت آن را بالا و پایین کند. معمولا این آلات موسیقی با استفاده از چوب آبنوس، صنوبر و بید تولید می‌شوند که هر یک قیمت متفاوتی دارند.

موضوع دیگری که می‌تواند بر قیمت این ساز تاثیر گذار باشد، نوسانات ارزی است. از آنجایی که بسیاری از آلات موسیقی از جمله این محصول، جزو کالاهای وارداتی هستند، با تغییر قیمت در بازار ارز قیمت آن‌ها نیز تغییر خواهد کرد. همچنین میزان مالیاتی که برای کالاهای تجملی تعیین می‌شود (که آلات موسیقی نیز جزو این دسته کالاها هستند) هم بر قیمت ویولن اثر گذار است.

برای مشاوره خرید ویولن و شرکت در کلاس ویولن با اساتید آموزشگاه موسیقی صدای مهرورزان در ارتباط باشید.

به طور کلی برای هر میزان بودجه‌ معقول می‌توان ویولن مناسب تولید شده توسط برند داخلی یا خارجی، در بازار پیدا کرد. این محصولات معمولا در رنج قیمت ۲ تا ۳۰ میلیون تومان هستند. بعضی ویولن‌ها که دست‌ساز بوده و یا توسط برند مطرح و مشهوری تولید شده‌‌اند، معمولا بیشترین قیمت را دارند. این نکته را فراموش نکنید که انتخاب این آلت موسیقی نباید بر اساس میزان قیمت هر محصول باشند؛ بلکه سبک نوازندگی شما می‌بایست مهم‌ترین عامل در انتخاب یک ویولن در نظر گرفته شود.

قیمت ویولن از چند شروع می‌شود؟

شما می‌توانید ویولن‌ها را در رنج قیمت مختلف مشاهده کنید. پایین‌ترین قیمتی که برای این محصول توسط فروشگاه‌های مختلف ارائه می‌شود، معمولا ۲ میلیون تومان است. البته این قیمت ویولن، ثابت و در تمام فروشگاه‌ها یکسان نیست؛ بلکه هر فروشگاه قیمت متفاوتی برای این محصول ارائه می‌کند.

قیمت یک ویولن خوب برای شروع

کسانی که به تازگی قصد یادگیری ساز ویولن را دارند بهتر است از محصولاتی با قیمت متوسط یا پایین‌تر، استفاده کنند. یادگیری ویولن کار ساده‌ای نیست؛ از همین رو بسیاری از هنرجویان در آغاز راه پا پس می‌کشند. بدین صورت اگر ویولن گران قیمتی خریده باشند و یادگیری آن را متوقف کنند، ضرر دیده‌اند.

شما می‌توانید با قیمت ۲-۳ میلیون تومان سازی معمولی پیدا و خریداری کنید که با نیاز شما تناسب داشته باشد. البته دقت داشته باشید که این قیمت تنها برای خود ویولن است و برای تهیه کمان آرشه و کیس ویولن باید مبلغی جداگانه پرداخته شود.

جمع بندی

قیمت ویولن از موضوعات مهمی است که هر هنرجو مایل به یادگیری ساز مذکور، می‌خواهد از آن اطلاع داشته باشد. همان‌طور که بیان کردیم، ویولن‌ها به سبب ویژگی و امکانات مختلف، قیمت متفاوتی دارند. رنج قیمتی این محصول حدودا ۲ تا ۳۰ میلیون تومان است. با این حال هر فروشگاه و مرکز خریدی ممکن است رنج قیمت متفاوتی برای این محصول ارائه کند. در پایان مقاله اشاره کردیم که اگر مبتدی هستید و می‌خواهید ویولن تهیه کنید، بهتر است انتخابتان از میان گزینه‌هایی با قیمت متوسط یا پایین باشد.

دسته بندی ها:مقالات