زرد ملیجه در روزهای زرد پاییزی به روی صحنه اجرا رفت.

آذر / ۱۵

زرد ملیجه در روزهای زرد پاییزی به روی صحنه اجرا رفت.

/

جشنواره نوای خرم، در پنجمین دوره، این­‌بار میزبان قطعه زرد ملیجه، اثر فاخر استاد ابوالحسن صبا بود.  قطعه‌­ای زیبا که با دستان هنرمند سنتورنوازان فانوس و به رهبری مهیار نجفی به روی صحنه رفت. اجرایی بی­‌نظیر که بسیار مورد توجه حضار قرار گرفت و حاصل تمارین بی­‌وقفه و تلاش­‌های هر یک از اعضای گروه بود.

کوارتت سنتور فانوس از سال ۱۳۹۶ و با سرپرستی مهیار نجفی آغاز به کار کرد و تنها طی دو سال توانست به جشنواره­‌های موسیقی بسیاری از جمله جشنواره نوای خرم راه یابد. و این‌­بار نیز، در دوره پنجم جشنواره، همانند دوره‌­های قبلی، به عنوان گروه برگزیده شناخته شد و مورد تقدیر هیئت داوران قرارگرفت.

از دیگر فعالیت‌­های این کوارتت می‌­توان به همکاری با سایر ارکسترها از جمله ارکستر کوبه‌­ای سفید و اجرا در کنسرت بزرگ آموزشگاه موسیقی صدای مهرورزان اشاره کرد. استفاده از سنتورهایی در محدوده‌­های صوتی متفاوت و بهره‌­گیری از تکنیک‌­های چندصدایی در تنظیم آثار  مورد اجرای گروه، از ویژگی­‌های این کوارتت خلاق و آینده­‌دار می‌­باشد و جالب است بدانید که اعضای این کوارتت را تنها نوجوانان تشکیل می‌­دهند. نوجوانانی باانگیزه و پرتلاش.

اعضای ثابت این کوارتت فربد شکوهی‌­زاده، یانا رشیدی، ساغر مداحی زاده و مانترا اسماعیلی هستند. تنظیم قطعات و سرپرستی این گروه نوپای سنتورنواز برعهده مهیار نجفی، مدیریت آموزشگاه موسیقی صدای مهرورزان است که در حال حاضر مشغول تنظیم آثاری از بزرگان موسیقی ایرانی برای کوارتت سنتور می‌­باشد.به گفته مهیار نجفی، به زودی شاهد اجرای این آثار فاخر توسط دستان هنرمند سنتورنوازان فانوس و درخشش این هنرمندان خواهیم بود.

 

دسته بندی ها:اخبار