مهیار نجفی
  • مهیار نجفی

    مهیار نجفی

    لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

  • لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

مهیار نجفی

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

مهیار نجفی

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

مهیار نجفی

نوازنده و مدرس سنتور کارشناسی رشته موسیقی با گرایش ساز ایرانی عضو خانه موسیقی ایران و کانون صنفی هنرمندان ایران، مدیر آموزشگاه موسیقی صدای مهرورزان و نشر آوای بربط ناشر تخصصی کتب موسیقی مدت ۲۵  سال است که موسیقی را بصورت حرفه ای دنبال می کند اولین تلاش ها برای نواختن سنتور را بصورت خود آموز شروع کرد سپس  در در ادامه از محضر اساتیدی چون پشنگ کامکار ،اردوان کامکار،سعید ثابت،منصور سینکی و ارفع اطرایی بهرمند شد. در زمینه مبانی آهنگسازی و مبانی اجرا و سلفژ بهرمند از اساتیدی چون محسن الهامیان، علیرضا مشایخی،دکترعلی رادمان،حامد مهاجر،حسین دهلوی،دکتر مصطفی کمال پور تراب،دکتر محمد رضا آزاده فر و…. بوده و  مبانی اتنو موزیکولوژی را در دوره های کوتاه مدت دانشگاه سوره نزد استاد دکتر محسن حجاریان با موفقیت طی نمود. وی علاوه بر سنتور با سازهای پیانو ، کمانچه,دف و تنبک آشنایی دارد در طول بیش از دو دهه فعالیت هنری بعنوان سرپرست آهنگساز و نوازنده در آلبوم ها و ارکسترهایی مختلفی چون یارآوا،ترنگ،هرمان، ارکستر نوین تهران و… همکاری داشته و کنسرت هایی داخلی فراوانی در جشنواره بین الملی موسیقی فجر و سایر شهرهای ایران و همچنین تورها و کنسرت های خارجی متعدد در کشور های چون قبرس،فرانسه،اسپانیا،پرتغال و شرکت جسته است ایشان از سال ۸۲ تا۹۲ در آموزشگاه های موسیقی سطح تهران و بویژه کانون پرورشی فکری کودک و نوجوان در سمت مدرس سنتور ،دف و تنبک و ازسال ۹۲ تا کنون در آموزشگاه موسیقی صدای مهرورزان  به آموزش و پرورش هنرجویان در سنین مختلف مشغول می باشند.

سخن مدرس

سال ها تدریس به اقشار مختلف و سنین متفاوت تجربیات گران بهایی در اختیارم گذاشت و این امر باعث شد تا بتوانم از زوایای متفاوت به امر تدریس بنگرم و همواره در جهت ارتقای دانش و توانایی های لازم یک معلم حرفه ای بکوشم مطالعه روش های بنیادین آموزش و تدریس از مسایل اساسی بوده که علاوه بر تجربیات شخصی ام در اخذ تصمیم ها و بکار گیری راه کارهای گوناگون در مواجهه و حل مشکلات و نیازها و رفتارهای هنرجویانم در فرآیند تدریس مد نظر داشته ام. در شیوه تدریسم اولویت با شنیدن است هنر موسیقی هنریست شنیداری و هنرجو تا زمانی که نشنود قادر به پیشرفت نخواهد بود او بایستی تفاوت ها شباهت ها و روابط بین صداها را بمرور تشخیص دهد همچنین بایستی بتواند صدای غلط را از درست تشخیص دهد و تا زمانی که نتواند حس کند نتواند بشنود هر گونه تلاشی ناقص و محدود و نارسا خواهد بود .علاوه بر اینها انعطاف در عین حفظ چهارچوب ها و ایجاد فضایی مملو از انگیزه و لذت یکی از پایه های اصلی کلاس های مرا تشکیل می دهد استفاده از روش های کارامد کاربردی و جذاب در جهت عمق بخشی به آموخته های هنرجویانم از دیگر دغدغه های اصلی من در تدریس می باشد در نظر گرفتن شرایط خاص هر هنرجو و بکار گیری روش متناسب برای بدست آوردن حداکثر بازدهی از نکاتیست که همواره در تدریسم مد نظر قرارمی دهم.

 

 

فعالیت های داخلی

اجرای کنسرت های متعد با گروه های یارآوا،ترنگ،هه رمان در سمت نوازنده سنتور و آهنگساز در تهران و سایر شهرستان ها از سال ۸۴ تا۹۰

همکاری با ارکستر نوین تهران به رهبری استاد علیرضا مشایخی بمدت ۸ سال وحضور در سه دوره جشنواره موسیقی فجر و کنسرت های متعدد در تالار وحدت،رودکی و تالار اندیشه سال ۱۳۷۸تا۱۳۸۴

کنسرت پژوهشی آشنایی با موسیقی کردستان در استودیو شماره ۱ رادیو برای برنامه سازان رادیو و پخش از شبکه فرهنگ

همکاری بعنوان صدابردار با سازمان صدا و سیما بمدت ۶ سال

مصاحبه با روزنامه همشهری سال ۹۱

مصاحبه با شبکه های مختلف رادیویی و شبکه تلویزیونی ماهواره ای سحر

سخنرانی در شورای کتاب کودک درباره موسیقی کردستان

همکاری در دانشنامه کودک و نوجوان زیر نظر سرکار خانم توران میر هادی

کنسرت های بین المللی

اجرا در فستیوال موسیقی رقص در کشور هند(۱۳۸۷)

اجرا در سالن رایزنی فرهنگی سفارت ایران(۱۳۸۷)

اجرا در فرهنگستان هنر هند(۱۳۸۷)

اجرا در سالن الیزه شهر پاریس در کشور فرانسه (فروردین ۱۳۹۵)

اجرا در نمایشگاه بین المللی کتاب پاریس کشور فرانسه  (فروردین ۱۳۹۵)

اجرا در شهر کشکایش (Cascais)کشور پرتغال  سالن آمفی تئاتر مرکزی (فروردین ۱۳۹۶)

اجرا در دانشگاه لیسبون پرتغال (فروردین ۱۳۹۶)

اجرا در کلیسای  Jeronimos  لیسبون پرتغال (فروردین ۱۳۹۶)

اجرا در مجموعه  ،Teatro miguel franco در شهر لیریا در پرتغال (فروردین ۱۳۹۶)

اجرا در سالن  Casa del Reloj شهر مادرید اسپانیا در مجموعه Matadero Madrid (فروردین ۱۳۹۶)

اجرا در سالن درEspai Francesca Bonnemaison در شهر بارسلون اسپانیا (فروردین ۱۳۹۶)

اجرا در نخستین کنگره ادبی شهریار در دانشگاه خاور نزدیک در کشور قبرس (فروردین ۱۳۹۶)

آلبوم ها

قطعاتی برای ارکستر موسیقی نو به رهبری علیرضا مشایخی

جشن قطعاتی برای ساز های کوبه ای به رهبری علیرضا مشایخی

کتاب ها

گنجشکک اشی مشی قطعات ماندگار تیتراژ سریال‌های و کارتون های دهه ۶۰ و ۷۰ تنظیم برای سنتور مهیار نجفی

چهار فصل قطعات منتخب موسیقی فیلم و کلاسیک تنظیم برای سنتور مهیار نجفی