دوره آموزش هنگ درام

دوره آموزش هنگ درام

دوره هنگ درام

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

دوره هنگ درام

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلاس آموزش هنگ درام

 یکی از جدید ترین و جالب ترین سازهایی که امروزه محبوبیت بالایی در بین علاقه­مندان به موسیقی پیدا کرده است، هنگ درام می­باشد. سازی که در بین درمانگران موسیقی و همچنین یوگا هم بسیار محبوب بوده و همین امر سبب شده تا هنرجویان زیادی علاقه­مند به یادگیری آن باشند. آموزش هنگ درام به صورت پیشرفته و اصولی انجام می­شود تا جایی که هنرجویان مبتدی هم می­توانند به آسانی با شرکت در این دوره­های آموزشی، این ساز جذاب را یاد بگیرند و آرامش با موسیقی را تجربه کنند. این ساز قوانین و اصول پایه چندان سختی هم ندارد به همین خاطر یک ساز راحت است و برای علاقه مندان به دنیای آهنگ و موسیقی بهترین گزینه خواهد بود.

مدت زمان یادگیری هنگ درام

آموزش هنگ درام و یادگیری آن سخت و زمانبر نیست. شما می­توانید به آسانی تا اتمام دوره آموزشی­تان، نواختن این ساز جذاب را یاد بگیرید. هارمونی که در تک تک نت­های آن وجود دارد باعث صدای زیبا و دلنشین این ساز می­شود. صدای گرم و گوش نواز که از شنیدن آن سیر نخواهید شد. همین صدا است که سبب می­شود با انگیزه بیشتری یادگیری آن را ادامه دهید. اما با تمامی این­ها مدت زمان یادگیری هنگ درام در افراد مختلف، با هم فرق می­کند. دلایل آن عبارتند از:

تمرین و تکرار

هرچقدر زمان و انرژی برای هنگ درام نوازی بگذارید، سرعت یادگیری شما بیشتر خواهد بود. تمرین بیشتر برابر است با تجربه و تسلط بیشتر که در نهایت از شما یک نوازنده حرفه­ای خواهد ساخت.

سن یادگیری

درست است که سن بر یادگیری و مدت زمان آموزش هنگ درام مهم نیست اما افرادی که از سن کم و کودکی نواختن این ساز را شروع کنند، در بازه زمانی کمتری به آن تسلط خواهند داشت. از طرفی انگیزه در سنین پایین بیشتر بوده و به همین خاطر با اراده قوی­تری این ساز را آموزش می­بینند.

هوش موسیقی

برای نوازندگی باید نت­ها، صداها و کوک­ها را بشناسید. شاید بخشی از آن به دانش موسیقی شما برگرد و بخش دیگر مرتبط با تجربه باشد، اما به هوش موسیقی فرد هم بستگی دارد. برخی افراد این دانش را سریع یاد     می­گیرند و در ذهن آن­ها ماندگارتر می­شود اما برای برخی دیگر نیاز به تمرین بیشتری خواهد بود.  

پیش نیاز آموزش هنگ درام  

برای آموزش هنگ درام به هیچ پیش نیازی احتیاج نخواهید داشت. البته دانش در این زمینه و تسلط بر تئوری موسیقی می­تواند مسیر یادگیری این ساز را برایتان هموارتر کند اما نبود آن­ها هم هیچ مشکلی برایتان ایجاد نخواهد کرد. هر چیزی که نیاز باشد بدانید در طول دوره به شما آموزش داده خواهد شد. اما باید بدانید برای نوزاندگی با هندپن شما به ابزارهای زیر نیاز خواهید داشت:

  1. دفتر نت
  2. پوپیتر ( پایه نت است که می­توانید دفتر نوت را روی آن قرار دهید)
  3. پایه هنگ دارم
  4. کیف و کاور

هنگ درام­ها با توجه به نوع و ابعاد دارای انواع گوناگونی هستند. همین تنوع سبب می­شود تا لوازم مورد نیاز برای نواختن آن هم متفاوت باشد. به همین خاطر قبل از خرید لوازم جانبی آن بهتر است از مدرس دوره مشاوره بگیرید تا هزینه اضافی نکنید و ابزارهایی را تهیه نمایید که واقعا به آن نیاز خواهید داشت.

آموزش هنگ درام

کلاس های آموزش هنگ درام صدای مهرورزان  

دوره های هنگ درام آموزشگاه موسیقی صدای مهرورزان در سه سطح مقدماتی متوسطه و پیشرفته برگزار می شوند و افراد در سنین مختلف می توانند در این دوره ها شرکت نمایند برای کودکان از سن ۷ سال به بالا و برای سنین پایین تر از ۷ سال در صورتیکه در تست اولیه تشخیص داده شود که توانایی لازم را برای شروع دارند امکان پذیر است ، سنین بالاتر هم محدودیتی برای شرکت در کلاس ندارند. دوره هنگ درام متکی بر یک برنامه آموزشی منظم می باشد. متد آموزشی ما کتاب هنگ درام تالیف جناب آقای قوی قلب است در ابتدا هنرجویان با نشستن پشت ساز انواع ضربه ها نت خوانی های مقدماتی اشنا شده و رفته رفته با نواختن قطعات ساده با تکنیک های این ساز آشنا می شوند و در ادامه به قطعات پیشرفته تر می رسند و با اصول بداهه نوازی آشنا خواهند شد.

هنگ درام

هنگ درام ساز دوست داشتنی که به آن هندپن هم می­گویند. ظاهری شبیه به یک سفینه فضایی دارد اما صدای آن بسیار آرام و دلنشین است. درست است که این ساز به تازگی شناخته شده، اما تاریخچه طولانی داشته و حدود دو دهه از اختراع آن می­گذرد. برای نواختن آن باید با انگشتان دست بر روی بخش­های مختلف آن ضربه بزنید و به ابزار دیگری نیاز نخواهید داشت. ناگفته نماند که هنگ درام جز سازهای گران قیمت است. دلیل آن کم بودن سازندگان این ساز و متریال و اصول به کار رفته در ساخت آن می­باشد. اما نگران نباشید هزینه آموزش هنگ درام زیاد نبوده و با کم ترین هزینه می­توانید این ساز را یاد بگیرید و به یک نوازنده حرفه­ای تبدیل شوید.