دوره دف

دوره دف

دوره دف

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

دوره دف

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلاس دف زنی صدای مهرورزان

در کلاس دف آموزشگاه موسیقی صدای مهرورزان شما با مجموعه وسیعی از مهارت‌ها برای نوازندگی دف آشنا خواهید شد. یادگیری دف نسبت به سایر سازها با توجه به قرار گرفتن ساز روی دست و تحمل وزن ساز در عین حال توانایی کنترل ضربات مستلزم تلاش فیزیکی خاص خود است. در این دوره با آگاهی از وضعیت صحیح بدن و تمرین‌های تقویت کننده دست‌ها هنگام نواختن بدون هیچ فشاری قادر به نواختن خواهید بود، همچنین در این دوره با مبانی نت خوانی و نواختن از روی نت آشنا می‌شوید و به‌مرور قادر به نواختن ریتم‌های متنوع خواهید شد بعد از این مرحله و در سطح متوسطه شما با ریتم‌ها و تکنیک‌های پیشرفته‌تر آشنا خواهید شد.

محتوای آموزشی کلاس دف

علاوه بر توانایی نواختن از روی نت‌ها هر نوازنده بایستی بتواند ریتم‌های شنیده شده را صرفا از راه گوش روی ساز خود پیاده کند. همچنین باید توانایی تکنوازی و بداهه نوازی و همراهی با سایر سازها و اصول هم نوازی در ارکستر را بیاموزد. در این سطح علاوه برنواختن قطعات مختلف از روی نت شما با اصول اولیه بداهه نوازی و نواختن از طریق گوش آشنا خواهید شد، تمرین‌های تعاملی و دو نفره استاد با شما به‌صورت سوال و جواب‌های ریتمیک به‌مرور در شما توانایی و اعتماد بنفس لازم را برای تکنوازی و بداهه نوازی ایجاد خواهد کرد. نواختن و همراهی یک ساز ملودیک را در مراحل پیشرفته‌تر خواهید آموخت بعد از این مرحله با حضور در ارکسترهای صدای مهرورزان و کلاس‌های گروه نوازی شما با اصول نوازندگی در ارکستر آشنا می‌شوید. در طول دوره آموزش دف با برگزاری کنسرت‌های هنرجویی این امکان را برای شما فراهم می‌کنیم تا آموخته خود را محک بزنید و اعتماد بنفس لازم برای اجرا در حضور جمع را بدست آورید.

سخن مدرس
یکی از مواردی که در تدریسم همواره مد نظر قرار داده‌ام اینست که بدون بزرگ‌نمایی و در کمال سادگی و با استفاده از مثال‌های ملموس مطالب و مهارت مورد نیاز دف زنی را به هنرجویانم انتقال دهم تا او به درک دقیق از این مهارت‌ها دست یابد. در این میان توجه ویژه‌ای به صدا دهندگی استاندارد ساز، استایل صحیح دست‌ها و راحتی بدن هنگام نواختن دارم. همواره سعی کرده‌ام تمارین مربوطه را در کنار هنرجویانم به شیوه تعاملی به پیش ببریم تا او در یک فضای حمایتی از ساز دف و یادگیری آن نهایت لدت را ببرد.