دوره ویولن

دوره ویولن

دوره ویولن

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

ساختار کلاس ویولن صدای مهرورزان

در کلاس ویولن آموزشگاه موسیقی مهرورزان تمام سعی ما این است تا با استفاده از امکانات و روش‌های نوین و کارآمد آموزشی همه آنچه را که برای تبدیل شدن به یک نوازنده ویولن خوب لازم است در اختیار شما بگذاریم.

چه کسانی می توانند در دوره آموزش ویولن شرکت کنند؟

  • افرادی که هیچ گونه آشنایی قبلی با ویولن ندارند.
  • افرادی که سابقه کوتاه یا بلند مدت در یادگیری ویولن داشته اند.

سن مناسب برای یادگیری ویولن

افراد از ۴ سال به بالا امکان استفاده از کلاس‌ها را دارند.

محتوای آموزشی دوره ویولن

کل دوره آموزشی، به سه دوره مقدماتی و متوسطه و پیشرفته و در دو سبک ایرانی و کلاسیک (برای آشنایی با این دو سبک به مقاله مربوطه مراجعه کنید) تقسیم شده‌است. هدف اصلی این دوره در نخستین گام حفظ و افزایش علاقه و انگیزه لازم برای ادامه مراحل آتی و ایجاد پایه‌های درست و محکم نوازندگی است تا با تکیه به این پایه‌ها بتوانید دوره‌های پیشرفته‌تر را براحتی بگذرانید. با توجه به ماهیت ساز ویولن دانستن این نکته ضروریست توانایی نواختن قطعات و آهنگ‌های مورد علاقه‌تان بعد از طی مقدمات لازم بدست خواهد آمد. (برای توضیح مراحل آموزشی ویلن و تفاوت آن با مراحل یادگیری سایر سازها به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید)

هفته ویولن آموزشگاه موسیقی صدای مهرورزان

 کلاس ویولن در آموزشگاه صدای مهرورزان

در ادامه و در مراحل بعد قادر خواهید بود ملودیهای آشنا و زیبای موسیقی را بنوازید و از طریق تمارین و اتودهای مربوطه قدرت تکنیکی خود را ارتقا دهید و قادر به اجرای قطعات پیشرفتهتر خواهید شد. اما در نهایت باید بدانید که در مورد مدت زمان یادگیری ویولن با توجه به ماهیت این ساز برخلاف برخی سازها در آغاز یادگیری نیاز به صبر و پیگیری بیشتری دارید. در دوره های ویلن سعی کرده‌ایم با روش آموزشی جذاب و هدفمند متناسب برای سنین مختلف دشواری‌های راه را کاهش داده تا بتوانید از یادگیری خود و زیبایی‌های موسیقی لذت ببرید. در مراحل متوسطه به بعد شما با مهارت‌های تکنیکی ظریف‌تر و پیچیده‌تر و همچنین قطعات بزرگان موسیقی کلاسیک با دنیای رنگارنگ و وسیع موسیقی کلاسیک آشنا می‌شوید، همچنین برای نواختن ویولن به سبک ایرانی روش آموزشی و محتوای آموزشی خاص این دوره تدوین و طراحی شده که برای علاقمندان به این سبک ارائه خواهد شد. برای افراد دارای سابقه یادگیری قبلی بعد از مصاحبه و تعیین سطح طبق برنامه آموزشی معین می‌توانند آموزششان را از سر بگیرند.

ویولن ساز زهی و آرشه‌ای است. این ساز کوچک‌ترین عضو سازهای زهی-آرشه‌ای است. اصالت این ساز به کشور ایتالیا بر می‌گردد. برای نواختن معمولاً روی شانه چپ قرار می‌گیرد و با آرشه که در دست راست نوازنده است نواخته می‌شود. کوک سیم‌های ویولن از زیر به بم به ترتیب: می (سیم اول)، لا (سیم دوم)، ر (سیم سوم)، سل (سیم چهارم). اصوات سیم‌های مجاور نسبت به یکدیگر فاصله پنجم درست را تشکیل می‌دهند. در این وسعت صدا ویولن قادر است تمام فواصل کروماتیک و کوچک‌تر از آن را اجرا نماید از معروفترین نوازندگان این ساز می‌توان به آنتونیو ویوالدی و نیکولو پاگانینیآهنگساز و نوازنده معروف ایتالیایی اشاره کرد.